آتلیه عکاسی اسپرت

آتلیه عکاسی اسپرت

عکاسی اسپرت یکی از سخت ترین و محبوب ترینانواع عکاسی است که عالی‌ترین دستاورد آن ثبت تصویر در لحظه اوج یک حرکت ورزشی است.عکاسی ورزشی احتیاج به برنامه‌ریزی و مهارت دارد و تمامی انواع ورزش‌ها را شامل می‌دهد. به عبارت دیگر عکاسی ورزشی حرفه‌ای شاخه‌ای از عکاسی خبری ( عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم به عکس‌هایی گفته می‌شود که پبام و هدف اصلی آنها خبر رسانی است است، و آنگونه که کارشناسان رسانه تعریف می‌کنند؛ عکاسان خبری، همان نویسندگانمقاله و مخبران خبر به وسیله تصویر یا همان عکس هستند . فتوژرنالیسم، عنوان یا مضمون مقدم بر عکس است و باید به مخاطبان و بینندگان و کسانی که داوری می‌کنند کمک کند تا خودشان داستان یا ماجرا را کشف کنند. ) درحالی که عکاسی اسپرت غیرحرفه‌ای زیرشاخه‌ای از عکاسی عامیانه است.
عکاسی اسپرت شاخه بسیار جذابی از عکاسی است به شرط آنکه عکاس بتواند تفکرو سلایق خود را در عکس بگنجاند. اصلی‌ترین کاربرد عکاسی ورزشی حرفه‌ای در مطبوعات و رسانه‌ها است. عکاسان ورزشی حرفه‌ای معمولا برای روزنامه‌ها، آژانس‌های خبری بزرگ و یا مجلات تخصصی ورزشی کار می‌کنند. با این‌همه از این نوع عکاسی برای تبلیغات به منظور افزایش شهرت برندی خاص و یا ترویج ورزش نیز استفاده می‌شود.
البته در ایران عکاسی اسپرت به معنای دیگری به کار می رود که در زیر نمونه کارهای آتلیه اکسیر سعادت را مشاهده می کنید . اینها عکسهای اسپرت به معنای رایجدر ایران است .
Sports Photography 2

Sports Photography

Sports Photography 3

Sports Photography

Sports Photography 4

Sports Photography

Sports Photography 5

Sports Photography

Sports Photography 6

Sports Photography

Sports Photography 7

Sports Photography

Sports Photography 1

Sports Photography