آتلیه عکاسی صنعتی

آتلیه عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی در واقع زیرمجموعه ای از عکاسی است که مسوولیت نمایش دادن محصول به شکلی خاص و جذاب را بر عهده دارد. ٬ در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تشکیلات مناسب  عکاسی و انتخاب نورهای کافی تلاش می‌کند تا حد امکان تصوبری با کیفیت  از کالا ثبت کند که در آن تمامی ویژگی های  ظاهری کالا به نمایش گذارده شود. عکاس صنعتی وظیفه‌اش این است که نمای کاملی را از کالا برداشت کرده و جهت ارائه به مشتری به کارفرما ارائه کند. در این شاخه همانگونه که بیان شد هدف تنها یک چیز است: از جهات مختلف محصول را به نمایش بگذارد .

در این میان بعضی از عکاسان صنعتی سعی می‌کنند با طراحی دکورهای ساده منطبق با کاربردهای کالای مورد عکاسی کمی جنبه کاربردی تر به عکس داده و عکس را از آن سادگی آزاردهنده عموم عکسهای صنعتی نجات دهد ُ که بعضاً بسیار سودمند واقع می‌شود و جذابیت بصری عکس را دو چندان می‌کند و گاه با اکمی اغراق و بی تجربگی دکور بر سوژه غلبه می‌کند و خود را در عکس بیشتر به رخ می‌کشد ُ که این امر به تجربه یک عکاس صنعتی بر می‌گردد که تا چه میزان و چگونه دکور پس زمینه را تهیه و اجرا کند که به جذابیت کالا کمک کند ضمن اینکه خود دکور در حاشیه قرار داشته باشد.

عکاسی به عنوان صنعت یعنی نوعی از عکاسی که انسان و تفکر و اندیشه‌اش هیچ گونه دخل وتصرفی در آن ندارد یا اگر دارد این نگرش صرفاً جهت نظم بخشیدن به عکس به وسیله ی روش‌های آزموده شده است و بدین منظور که عکس به جهت تکنیک مشکلی نداشته باشد. نوردهی یا نورپردازی درست باشد کادربندی بر اساس معیارهای شناخته شده صحیح باشد واز این قبیل.

158jeld1312998765421