نگاهی به عکاسی پوشاک

نگاهی به دوربین های بدون آینه و DSLR
February 29, 2016
نکاتی درباره عکاسی از جواهرات
March 6, 2016
امروزه با افزایش سایت های تبلیغاتی و اینترنتی به خصوص در زمینه پوشاک،عکاسی پوشاک برای مالکین سایت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.برای اینکه بتوانید از پوشاک عکس های خوبی بگیرید باید در این زمینه تجربه داشته باشید و با دانستن تکنیک های مربوط به این حرفه میتوانید عکس های مورد قبول بگیرید. عکاسی پوشاک هم شاخه ای از عکاسی است که در آن مد و لباس با هنر  در هم آمیخته می شود.در فروشگاه های اینترنی تنها چیزی که نظر مشتری را به خود جلب میکند و باعث می شود مشتری خرید کند عکس هایی است که در سایت گذاشته می شود. عکس هایی که از پوشاک گرفته می شود باید زیبا و جذاب باشد تا نظر بیننده را به خود جذب کند.در عکاسی از پوشاک مهمترین چیزی که باید به ان توجه داشته بود بافت پارچه است باید بتوانید بافت پارچه را به وضوح نشان دهید. برای مخفی کردن یا به نمایش در آوردن بافت‌ها از تکنیک یکسانی استفاده خواهید کرد و آن چیزی نیست جز کنترل ملایم و هدایت شده‌ی نور.

images (2)

بافت‌ها با ترکیب نقاط روشن و تیره‌ی ایجاد کننده‌ی عمق تصویر ایجاد می‌شوند. به بافت چیز ساده‌ای همچون دستانتان نگاه کنید. اگر سایه‌ها خطوط آن را مشخص نکند، به نظرتان هموار خواهد آمد. اگر می‌خواهید این مشخصه‌ را در پارچه‌ها افزایش دهید، شما باید از تکنیک نورپردازی کناره‌ای استفاده کنید. اگر پارچه را یک تکه زمین بزرگ در نظر بگیریم، باید منتظر باشید تا خورشید پایین بیاید. نور مستقیم را متضاد نور کناره فرض کنید. این نوع نورپردازی مانند عکاسی در ظهر است (به جای عکاسی خلاف زمان غروب خورشید) نور با اینکه همچنان لطیف است، ولی مستقیماً به پارچه می‌خورد. و این امر موجب کاهش بافت و مخفی شدن منافذ آن می‌شود. تراز سفیدی وقتی که در حال عکسبرداری از محصولات هستید، باید به همخوانی رنگ‌ها دقت کنید. هیچ کس دوست ندارد متوجه شود لباس زردی که در تبلیغات دیده‌ است در اصل نارنجی رنگ بوده است. برای بی نقص بودن تراز سفیدی، یک چیز کاملا سفید را در کادر عکستان قرار دهید. به این صورت قادر خواهید بود که از آن در Photoshop و Lightroom به عنوان مرجعی تغییر پذیر استفاده کنید.

admin
admin
آتلیه اکسیر سعادت ، بهترین آتلیه عکاسی شرق تهران با کادری مجرب و متعهد آمادگی خود را در زمینه عکاسی مدلینگ، عکاسی عروس، عکاسی کودک، عکاسی صنعتی، عکاسی اسپرت و ... اعلام میدارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *