ترفندهایی دیگر در عکاسی مدلینگ

ترفند های عکاسی مدلینگ
August 30, 2015
آتلیه چیست
September 7, 2015

ترفندهایی دیگر در عکاسی مدلینگ

ترفندهایی دیگر در عکاسی مدلینگ

در ادامه نکات گفته شده درباره ی عکاسی مدلینگ و ترفندهایش ، این چند نکته از قلم افتاده بود که به راهکارهای عکاسی مد  اینها را هم اضافه کنید . آتلیه اکسیر سعادت  امیدوار است که این مطالب برایتان کاربردی باشند . ترفندهایی دیگر در عکاسی مدلینگ بدین قرارند :
عکاسی مدلینگ و نرفندهایش

عکاسی مدلینگ و نرفندهایش

 وقفه هایی برای استراحت بدهید

هنگامی که سخت سرگرم هیجان و اشتیاق عکاسی هستید، به راحتی ممکن است حساب ساعت از دستتان در برود. به خاطر مدل هایتان، طراحان لباس ، آرایشگران ، خودتان و تمام عواملی که مشغول کار روی صحنه هستند، حتما وقفه هایی برای استراحت در طول روز داشته باشید. در غیر این صورت امکان دارد با تیم عبوسی مواجه شوید که ترجیح می دهند چرتی بزنند تا اینکه برای شما ژست بگیرند. علاوه بر این، تلاش کنید تا حد امکان روز کاری را کوتاه نگه دارید تا اطمینان حاصل کنید که مدل ها خسته نمی شوند و در ظاهر بی حس و بی انگیزه به نظر نمی آیند. . خلاصه مطلب این که ، باطری دوربین شما تنها باطری مهم روز نیست فراموش نکنید که مهیا کردن فرصت های فراوان برای نشستن و استراحت کردن ، به همه اجازه تجدید قوا می دهد.
وقفه هایی برای استراحت در عکاسی

وقفه هایی برای استراحت در عکاسی

خود را عکاسی پر انرژی نشان دهید

به این باور رسیده ام که اگر من در تمام طول عکاسی بکوشم پرانرژی بمانم، دیگران هم تشویق می شوند تمام مدت باانگیزه باشند. شاید باورنکردنی باشد اما برخی مدل ها خجالتی هستند و شما می توانید با مثبت و شاداب ماندن (به رغم اینکه درد انگشت اشاره اتان عذاب آور است و کمرتان از سر پا ایستادن زیاد در طول روز رنجتان می دهد) کاری کنید که سرزندگی چهره و ژست ها و طبیعی بودن ظاهر مدل هایتان حفظ شود. با بالا نگه داشتن سطح انرژیتان از خواب آلودگی حین عکاسی هم اجتناب می کنید.
عکاسی انرژیک

عکاسی انرژیک

 

از نورپردازی درست استفاده کنید

بسیاری از مشتریانتان از شما می خواهند پروژه ای انجام دهید که تمرکز آن بر چهره مدل است. در این موارد، بر حسب تجربه شخصی، توصیه من استفاده از نورپردازی استودیو است و نه صرفا اتکا به نور طبیعی . مجموعه نکاتی را که اسمیت درباره نورپردازی در آتلیه عکاسی می گوید را مطالعه کنید.
نورپردازی در عکاسی

نورپردازی در عکاسی

به عوامل محیطی توجه کنید

از من بپذیرید – عکاسی از یک صحنه ساحلی در یک روز سوزان 38 درجه وسط تابستان در استرالیا، راه مطمئنی برای شکنجه دادن همه است. در همه حال به سلامت و سرزندگی تیم خود دقت کنید و در مقابل عوامل محیطی، تدابیر حفاظتی مناسب همچون آب، سایه متحرک، ضدآفتاب و لباس های گرم (و نیز سرد) به همراه داشته باشید. فراهم کردن حفاظت مناسب در مقابل عوامل محیطی به شما این اطمینان خاطر را می دهد که مدل هایتان بین عکس ها به سمت سرپناه فرار نمی کنند.
عکاسی مدلینگ در طبیعت

عکاسی مدلینگ در طبیعت

از عکس های طبیعی غافل نشوید

به یاد داشته باشید – وقتی مدل هایتان از ژست گرفتن دست می کشند، شما نباید از عکاسی دست بکشید. به عنوان عکاس، شما باید همواره هشیار باشید. در جستجوی لحظاتی باشید که مدل هایتان برای دوربین نقش بازی نمی کنند. به دنبال موقعیت هایی باشید که آنها به حال طبیعی ایستاده اند و غرق در فکر هستند. هنگامی که قهقهه خنده سر می دهند، آنی در میانه بیابید. اگر بتوانید آن عکس طبیعی ایده آل را ثبت کنید، همیشه نتیجه واقعی تر و گیراتر از هر عکسی خواهد بود که به اجبار در پی خلق آن برآمده اید. به تصویر کشیدن مدل ها در حین خنده همیشه عکس های جذاب و طبیعی بوجود می آورد.
عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ

در آخر هم  سوا از همه چیز، به خاطر بسپارید که آرام بمانید و در عین حرفه ای بودن در طول کار لذت ببرید. چرا که در پایان روز، شما می مانید با مدل های خوشحال و عکس های بی نظیر. برد- برد برای همه!
admin
admin
آتلیه اکسیر سعادت ، بهترین آتلیه عکاسی شرق تهران با کادری مجرب و متعهد آمادگی خود را در زمینه عکاسی مدلینگ، عکاسی عروس، عکاسی کودک، عکاسی صنعتی، عکاسی اسپرت و ... اعلام میدارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *