ترفند های عکاسی مدلینگ

ترفند های عکاسی مدلینگ

عکاسی از اشخاص اغلب نیازمند مجموعه متفاوتی از ترفندها به نسبت عکاسی از مناظر یا اشیا ایستا است. به عنوان کسی که شخصا از گرفتن عکس های طبیعی لذت می برد، تمرین بسیاری لازم داشتم تا به مرتبه ای از عکاسی مدلینگ برسم که هر بار در عکس های مدل هایم ، جلوه و احساس مطلوب خودم را پیدا کنم. اگر به دنبال ارتقای فرآیند کار کردن با مدل ها برای پروژه های عکاسی هستید، ما تعدادی نکته مفید برای کمک به حصول نتایج عالی جمع آوری کرده ایم، چه کارتان عکاسی از پوشاک و آرایش باشد و چه عکاسی از موجودات شاهکاری که انسان می نامیم ، این ترفند های عکاسی مدلینگ می تواند کیفیت کارهای شما را بهتر کند. البته توجه داشته باشید که این متن ترجمه ای از بهترین مقالات مربوط به مدلینگ است و الزاما همه ی متن برایتان کاربردی نخواهد بود . با این وجود سعی کرده ایم کل متن را یک جا ترجمه کنیم و مثال های نویسندگان را که مربوط به زادگاه خودشان و عکاسی در آن مکان است را هم درج کنیم .
عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ

   

استعداد درست را انتخاب کنید

قبل از عکاسی مطمئن شوید که از نتایج نهایی که در عکس ها به دنبالش هستید، تصور واضحی در سر دارید. به مفهوم ، موضوع و داستانی که در پس پرده عکاسی شماست بیاندیشید تا هنگامی که نمایندگی ها ، مجموعه کارهای مدل های خود را برای شما ارسال می کنند، بتوانید به چشم منتقد به هر یک بنگرید و به این فکر کنید که جلوه مدل بخصوصی ، کارایی مناسب برای محصول نهایی مطلوبتان خواهد داشت یا نه. برای عکاسی از دختر شر و شور سرسختی که در کوچه پس کوچه های نیویورک، جلیقه چرمی به تن دارد و موتورسوار است، انتخاب یک مدل ریزاندام بلوند بانمک احتمالا بهترین گزینه نخواهد بود. در حالی که همان مدل برای یک پروژه عکاسی کنار ساحل آفتابی سیدنی ممکن است ایده آل باشد. گزینش استعداد الزاما به انتخاب همیشگی مدل های باتجربه هم نیست. اگر کسی را می شناسید که به چشم تعلیم دیده عکاستان بنظر مستعد درخشیدن در عکس های مدلینگ می آید، سراغش بروید!  امتیاز این فرآیند آنست که اگر بعدها کار و بار آن فرد رونق گرفت، شما می توانید مدعی کشف او شوید. به اضافه اینکه با گفتن تکنیک های ژست گرفتن برای کسانی که مدل نیستند ، می توانید توانایی آنها را در عکاسی مد بالا ببرید.
Right-talent-Photography

استعداد های اطرافتان را کشف کنید

مفهوم پس عکس خود را شفاف توضیح دهید

همانطور که گفتیم، اکثر پروژه های عکاسی مد برای سرمقالات دارای یک موضوع یا مفهوم خواهند بود و در نتیجه ضروری است که تمامی مدل هایتان درباره لحن، حس و موضوع پروژه توجیه شده باشند. پیش از آنکه حتی به فکر فشردن دکمه شاتر بیافتید. پروژه تاریک و نمایش وار خواهد بود یا پرنشاط و آسوده خاطر؟ همان گونه که یک بازیگر برای کار کردن محتاج شخصیت پردازی و داستان پردازی است، مدل نیز نیازمند آنهاست و وظیفه شما به عنوان کارگردان، فراهم کردن این موارد است. مثالی از این ترفند برایتان می زنم .بدر یکی از پروژه هایم ، مدلی سر صحنه حاضر آمد که مجموعه ای از نگاه های شیطنت آمیز، دل فریب و لوند را تحویل دوربین میداد. در حالت عادی این امر می توانست عالی باشد اما موضوع پروژه به کل چیز دیگری بود: سه کودک بازیگوش که لباس های بزرگترها را به تن کرده بودند و مشغول بازی در یک مرکز عتیقه جات می شدند . مثالی دیگر این جمله است که بارها به نوآموزان گوش زد می کنم : یک روز بارانی در نیویورک مستلزم نگاهی عمیق و گیرا به زندگیست ...
The concept of the picture

مفهوم پس عکس به شکلی شفاف

دائما بازخورد و جهت بدهید

اگر با مدل های حرفه ای کار می کنید، فکر خوبی است که در حین کار مدام در حال ارائه جهت و بازخورد باشید. دریافته ام که تشویق سازنده همیشه بهترین راه است همچنین در برخورد با سوژه هایتان ، می توانید از نکات کلی در ژست گرفتن مدل ها  استفاده کنید .  از اینکه روی صحنه بروید و تمام دستورهای جور واجوری را که فریاد می زنید  به اجرا بگذارید هم نگران نباشید. مثلا تصور کنید که یه شکلی وسواسی اینها را داد بزنید : ((لطفا آرنج راستتان را به سمت پهلوی بدنتان پایین بیاورید . اندکی مچتان را تا گوشتان بالا بیاورید و سپس کمی زانوی راستتان را خم کنید و ابروهایتان را بیاندازید)) اگر تا به حال دستوری مانند این داده اید، بهتر است این روند را متوقف سازید! چرا که تنها کافی است به مدل هایتان نشان دهید منظورتان چیست. در نتیجه سوالی مانند این را هرگز نخواهید شنید : ((گفتی می خواهی با این کاپشن چکار کنم؟)) .
Photography-feedback

مدل های حرفه ای

 

admin
admin
آتلیه اکسیر سعادت ، بهترین آتلیه عکاسی شرق تهران با کادری مجرب و متعهد آمادگی خود را در زمینه عکاسی مدلینگ، عکاسی عروس، عکاسی کودک، عکاسی صنعتی، عکاسی اسپرت و ... اعلام میدارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *