تایمر چیست ؟

برای عکاسی در سفر ( تور ارمنستان)
May 3, 2016
فیلمبرداری رئال
May 12, 2016

با تایمر خودکار دوربین میتوانید بدون اینکه دست خود را کش و قوس دهید، عکس‌های خوبی از خود بگیرید. تنها کافی است که تایمر را فعال کرده و دکمه شاتر را بزنید. سپس جلوی دوربین بروید، ژست مورد نظرتان را بگیرید و به این صورت می‌توانید از خود پرتره‌ای تهیه نمایید. در ادامه این مطلب لنزک در مورد تایمر دوربین بیشتر خواهید خواند.

سلف تایمر چیست و عملکرد آن چگونه است؟

سلف تایمر – self timer قابلیتی است که در اکثر دوربین‌های امروزی وجود دارد. این قابلیت فعال شدن شاتر را به تاخیر می‌اندازد و به این صورت بعد از فشردن کلید شاتر با یک وقفه زمانی تعیین شده عکس را ثبت می‌کند. این تاخیر در اکثر دوربین‌ها بین ۱۰ یا ۱۲ ثانیه است ولی برخی ازآنها یک تاخیر دو ثانیه‌ای نیز برخوردارند. علت قرار دادن این زمان طولانی‌تر این است که کاربر زمان کافی برای رفتن به جلوی دوربین را برای ثبت عکس خود داشته باشد.

برخی از دوربین‌ها همچون Olympus OM-D EM-1 دارای کلید‌های میانبری هستند که با آنها می‌توانید تایمر خودکار را مدیریت کنید. اگر نمی‌توانید گزینه سلف تایم دوربین خود را پیدا کنید، دفترچه راهنمای دوربین خود را مطالعه فرمایید ولی به طور معمول به راحتی می‌توانید در منوی اصلی دوربین آن را پیدا کنید.

عکاسی از خود (خودنگاره) و عکس‌های گروهی

admin
admin
آتلیه اکسیر سعادت ، بهترین آتلیه عکاسی شرق تهران با کادری مجرب و متعهد آمادگی خود را در زمینه عکاسی مدلینگ، عکاسی عروس، عکاسی کودک، عکاسی صنعتی، عکاسی اسپرت و ... اعلام میدارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *